Výmena okien za plastové

Pôvodné okná boli v relatívne zachovalom stave, napriek tomu sme sa rozhodli vymeniť ich za plastové. V roku 2005 sa trh s oknami ešte len rozbiehal, nové drevené sme zavrhli kôli cene a vydali sme sa polovať na nejaký kompromis medzi cenou a kvalitou u plastových okien.

Cenové ponuky nás dosť schladili, skončili sme nakoniec pri poľskom výrobcovi Oknoplast Krakow, čož po čase hodnotím zatial ako dobrú voľbu, kovania držia, kľučky na rozdiel od najlacnejších výrobcov tiež, plasť nezožltol, rámy doliehajú, žiadne deformácie.

Demontáž starých okien sme si spravili vo vlastnej réžii, taktiež aj prípravu otvorov (preklady a vybúranie) tam kde sme okná chceli spraviť nanovo.

osadenie prekladov nad budúcim oknom

špalety sme nechali zatial tak, kedže je v pláne prerobenie celého interiéru a zvonka zateplenie fasády.

Najzábavnejšie bolo vybíjanie schodiskového presklenia zo sklobetonu, rozobrať bez deštrukcie sa to bohužial nedalo, takže sme to museli rozbiť, sklo lietadlo skoro všade..

rozbíjanie schodiskového sklobetónu

Dvere sme kúpili u toho istého predajcu Oknoplast, bohužial tam už taká spokojnosť nevládne. Dali sme sa ako veci neznalí presvedčiť na bezprahové hlinníkové dvere (čo na severe slovenska je samo o sebe blbosť) a celkovo kvalita dverí je biedna, tesnosť, presnosť.. nič moc, druhýkrát určite nie.