Kúpelňa – osadenie masážnej vane, vybetónované police a doska pod umývadlo

Vaňu do kúpelne sme si vybrali hydromasážnu so vzduchovou perličkou a vodným čerpadlom s tryskami. Spätne by som túto investíciu asi neurobil, rozoberiem prečo – hlučnosť čerpadiel je dosť veľká, teda ak ide o romantické chvíľky je to ako sedieť vo vírivke a vedla mať naštartovanú babetu 🙂 chcelo by to čerpadlá umiestniť mimo kúpelňu.. druhá vec je že masážna vaňa bez dohrevu vody rýchlo chladne, čož vadí najmä nežnejšej polovičke. tretia vec je údržba – hadice sú vlastne stále naplnené vodou a treba ich dezinfikovať, čiže dalšie zariadenie v domácnosti, ktoré vyžaduje starostlivosť. pekná vec, ale využili sme ju minimálne..

hydromasážna vaňa s vodnými tryskami a vzduchovou perličkou s podomietkovou batériou, napúšťaním cez horný prepad, obostavaná porfixom

 

obostavaný plynový kotol protherm panter 24ktv, vybetonovaná polica ponad vaňu. druhýkrát by som dal kotol radšej do technickej miestnosti, neodporúčam obostavbu, kôli každej banálnej závade je treba rozoberať sadrokartón, naposledy dotlakovanie expanzky, kde je ventil umiestnený pri dymovode, takže rozoberať sadrokartón a hľadať ventilček zaliaty farbou..

pod umývadlo sme sa rozhodli tiež vybetónovať policu, stojí na porfixovej nohe a podmurovke pri okne. dnes by som dal určite dvojumývadlo, síce by sa zmestilo kôli sifónu menej vecí pod policu ale jedno umývadlo je pri jednej kúpelni v dome málo.

 

vybetónovaná doska pod umývadlo

Comments are closed.