Spustnutá záhrada na jar

Ked opadol sneh, tak nás nemilo prekvapila spustnutá záhrada, ktorá sa pár rokov nekosila a bez akejkoľvek údržby.

Na zemi vrstva hnijúcej a tlejúcej trávy z posledných rokov hojne poprerastaná náletovými drevinami a všade prítomnými slivkami.

Na pomoc sme kúpili lacný krovinorez z Metra, v cene okolo 5 tisíc a ten chudák dostal poriadne na frak, neprežil ani prvú sezonu na chalupe. Plán bol taký, že s ním vykosím s kovovým nástavcom všetky tie nálety a slivky, len tento hobby prístroj nezvládol tú džunglu u nás a pri štvrtej reklamácii mi vrátili peniaze. Bola to značka MTD, celkovo kvalita a komfort práce (vibrácie do rúk, spotreba, hlučnosť, dymivosť) bola na dosť zlej úrovni. Dalšia v poradí bola Husqvarna 335 a to už je mašinka o niečom inom, vtedy stála okolo 20 tisíc a bolo to na nej aj vidieť – štartovanie na prvý ťuk, smiešna spotreba (s 5l kanistrom som pokosil cca 3x záhradu 2000m2) a ovela lepší komfort pri práci hlavne čo sa týka vibrácii a záťaže chrbtice – ked som po troch hodinách dal pauzu tak sa mi ruky netriasli ako starému gerontovi ale mohol som dalej fungovať.

Hnijúcu trávu sme čo sa dalo vyhrabali kedže som to nechcel páliť, čomu sme sa aj tak nevyhli, lebo pri najlepšej vôli sa ten bordel vyhrabať celkom nedal. V tomto treba dávať veľký pozor, vtedy sme dosť vystrašili seba aj susedov že im zhoria chalupy, terén bol už relatívne vyčistený, zdalo sa že skoro nemá čo horieť ale po zapálení zafúkal vietor a za 5 minút bol pozemok čierny. Nikdy viac..uff, s ohňom nie je sranda.